MENU

LÉTO V KRKONOŠÍCH

Naplánujte váš různorodý program

Léto je na Benecku stejně neodolatelné jako zima. Příroda Krkonošského národního parku vybízí k procházkám a túrám po okolí. Ani ti, kteří chodí neradi pěšky, nemusí zoufat. Pro cyklistické výlety je připravené velké množství cyklostezek a ze sedla kola tak uvidíte mnohem více úchvatné přírody. Okolí ProFamily Hotelu TOP nabízí i vyžití jako je geocatching, in-linová stezka a nebo legendární lufťákova stezka.

Cyklistika

Vzdálenost od hotelu: 0 km

Benecko je rájem pro cykloturistiku. Je to ideální výchozí místo. Napojit se můžete na cyklotrasy Krkonošského národní parku nebo můžete využít jeden z cyklobusů a vybrat si trasu, která je vám nejsympatičtější a má parametry vaší obtížnosti. Nejen naši dětští návštěvníci ocení několik značených okruhů přímo na Benecku. V období letních prázdnin se můžete vyvézt se svým kolem lanovkou Kejnos o něco výše a ušetřit tak čas i nastoupané metry.

Web: www.benecko.info

In-line stezka

Vzdálenost od hotelu: 3,2 km

In-line stezka na Benecku je pro všechny věkové kategorie od začátečníků až po zkušené bruslaře. Stezka vede z centra Benecka a za 2,6 km dorazíte k příjemnému občerstvení Rovinka. Pokud neholdujete in-line bruslím, užijte si jízdu třeba na longboardu nebo koloběžce.

Web: www.benecko.info

Lufťákova stezka

Vzdálenost od hotelu: 2,4 km

Stezka, která bude bavit malé i velké a na jejímž konci budete také odměněni. Lufťákova stezka je krásná a zábavná procházka v krkonošské přírodě, při které vás bude provázet několik stanovišť a hádanek. Motivem tohoto výletu je pátrání po trpaslíku Vejralovi. Pokud vše zvládnete, můžete si u nás na hotelu vyzvednout certifikát a samolepku s lufťákem.

Web: www.benecko.info

Family Aréna

TUBING PARK

Vzdálenost od hotelu: 3,2 km

Že znáte pouze tubing na sněhu? Dorazte na Benecko a užijte si letní variantu oblíbené zimní atrakce. Svezte se na speciálních duších umělým korytem na trase s několika zatáčkami. Atrakci mohou navštívit děti od 4 let a dospělí do 80 kg.

HORSKÉ KÁRY

Vzdálenost od hotelu: 3,2 km

Horské káry, neboli horské tříkolky, jsou vozítka, která jsou upravena speciálně pro jízdu na travnateném povrchu z kopce dolů. Jízda je bezpečná, neboť káry mají 2 brzdy a umožňují jízdu ve dvojicích. Jsou určeny pro děti i dospělé. Jízda samostatně je povolena dětem od 12 let, maminky a tatínkové musí mladší dětičky doprovodit. Maximální zatížení je však 100 kg. Jízdu z kopce si užijete na 200 m dlouhém kopci a nahoru vás vyveze pás.

Web: www.benecko.info

Vyjížďky na koních 

Vzdálenost od hotelu: 14,8 km

S horskou farmou Hucul objevíte krásu Krkonoš z koňského sedla, i když jste začátečník nebo i když s jízdou na koni prozatím zkušenost nemáte. Koníčci vás s lektorem provedou v kroku místním okolím a naskytne se vám ne jeden výhled na okolní kopečky. Sezónně může mít farma až 90-ti členné stádo a věřte, že pohled na tyto horská plemena vás uchvátí.

Web: www.hucul.cz

Dětský krytý lanový park

Vzdálenost od hotelu: 3,2 km

V zimní i v letní sezóně je pro vaše ratolesti připraven "Dětský krytý lanový park" - se spoustou překážek, průlezek, mostíků, včetně krátkého tobogánu a to hned ve dvou podlažích.

Web: www.benecko.info

Bowling Bar Benecko

Vzdálenost od hotelu: 2,3 km

Nejen když nepřeje počasí, se můžete vydat s rodinou změřit síly a vaši mušku, kdo sestřelí více kuželek. V Bowling Baru na Benecku, který v nedávné době zrekonstruoval svůj vnitřní prostor, se budete cítit příjemně a ještě si můžete dát něco dobrého na zub.

Facebook: @BowlingbarBenecko

Singltrek Benecko

Vzdálenost od hotelu: 3,5 km

Víte, co je to singltrek? Je to síť lesních stezek, která byla navržena přímo pro cyklisty s maximálním ohledem na naši přírodu. Tyto stezky jsou jednosměrné a dle barev rozděleny podle obtížnosti. Na své si tedy přijdou začátečníci a cyklisté v řadách mládeže i zkušení jezdci. Trasy jsou bezpečné a děti si na nich užijí spoustu zábavy.

Web: www.benecko.info

Stezka korunami stromů Krkonoše

Vzdálenost od hotelu: 25,4 km

Stezku korunami stromů můžete navštívit v samém srdci Krkonoš, u Janských Lázní. Poté, co vystoupáte na 45 metrů vysokou věž, se vám naskytne nádherný výhled na majestátní lesy Krkonosškého národního parku. Díky velkému množství infotabulek a naučnému centru v dřevěném podzemí věže se dozvíte o zdejších lesích a s jakými zvířátky a rostlinami se zde můžete setkat.

Web: www.stezkakrkonose.cz