MENU

ZIMA V KRKONOŠÍCH

Ideální rodinná dovolená na Benecku

Benecko je ideální volbou pro zimní dovolenou pro rodiny s dětmi. Tato lokalita má spoustu možností, jak v zimě zabavit vaše ratolesti a především, jak vybudovat jejich vztah k zimní sportům, a to nejen k lyžování. Benecko je známé pro své velké množství běžkařských tratí, snowtubingu nebo sáňkování.

Skiareál Benecko

Skiareál Benecko je ideální volbou pro rodiny s dětmi. Prosluněné svahy s krásnými výhledy do kraje jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro zkušené lyžaře, kteří mohou například vyzkoušet slalomový svah. Ve skiareálu je možné využít 4-sedačkovou lanovku, 10 vleků a 2 dětské pásy. Celkem je pro lyžaře připraveno 5,5 km tratí.

A na co všechno se můžete těšit? Jak jsme již zmínili, slalomový svah mohou využít sportovně ladění lyžaři. Dále jsou k dispozici 2 snowparky. Pro vaše děti je v zimě připraven dětský skipark a Family Aréna. Nejen pro nejmenší a začínající návštěvníky skiareálu je otevřena lyžařská škola se zkušenými instruktory. Neholdujete sjezdovému lyžování, ale zima vás baví? Vyzkoušejte snowtubing, jízdu na speciální pneumatice, věřte, že u jedné jízdy neskončíte.

Web: www.benecko.info

VLEK MACHER

Vzdálenost od hotelu: 150 m

Lyžařský vlek Macher ve Skiareálu Benecko je prvním vlekem na trase z Jilemnice na Benecko a je umístěm přímo vedle našeho hotelu. V areálu má třetí nejdelší sjezdovku. Modrá a červená sjezdovka je vhodná pro začínající a pokročilé lyžaře. Širokou a upravovanou sjezdovku si chválí zejména rodiny s dětmi a instruktoři lyžování. Vhodná je i pro žáky a učitele lyžařských kurzů, protože díky své šířce zabezpečuje klidnou a bezpečnou výuku.

Z výstupní stanice vleku Macher je možné sjet k sedačkové lanovce Kejnos i k vleku Liška. Naopak k vleku Macher se lze dostat pohodlně na lyžích i od centrální pokladny Skiareálu Benecko.

MAPA SKIAREÁLU

Běžecké lyžování

Vzdálenost od hotelu: 2,4 km

Benecko je rájem pro běžkaře. A to především díky velkému množství turistických stezek, které jsou na zimu upravovány pro běžecké nadšence. Trasy jsou upraveny do několika vzájemně propojených okruhů, které mají různou délku i odlišnou obtížnost. Tratě jsou upravovány jak pro klasiku, tak pro bruslení. Celková délka tratí je okolo 100 km. Všechny trasy jsou také napojeny na další krkonošské stezky.

Web: www.benecko.info

Sáňkování a bobování

Vzdálenost od hotelu: 3,5 km

Na Benecku naleznete spoustu kopečků a malých cestiček, kde se mohou vaše děti nebo vy svézt. Doporučujeme sáňkařskou cestu na Bucharově cestě. Nasednete za Zadním Žalým a svezete se až k hotelu Žalý.

Web: www.benecko.info