Vrchlabí - brána Krkonoš

27.05.2019

Vzdálenost od Hotelu TOP Benecko - 11 km

— Krkonošské muzeum Vrchlabí —

Návštěvní doba:

1. 6.-15. 9. út-ne 9.00-12.00 13.00-17.00
16. 9.-31. 5. út-ne 9.00-12.00 13.00-16.00 

Soubor štítových domů patří mezi nejstarší lidové stavby v Krkonoších a je vzácným pozůstatkem původní městské zástavby. Při opravě domu č.222 byla objevena deska z borového dřeva s letopočtem 1623. Právě v těchto domech je umístěna expozice - Krkonošké muzeum ve Vrchlabí.

Vstupné: 60,- Kč | zvýhodněné 30,- Kč | rodinné 140,- 

Zvýhodněné: děti od 6 do 15 let, studenti, důchodci, ZTP
Rodinné vstupné: 2 dospělí a max. 3 děti 

— Zámek Vrchlabí —

Historie města Vrchlabí je nedílně spjata s dějinami osidlování Krkonoš - nejvyššího českého pohoří.

Renesanční zámek Vrchlabí je hlavní dominantou města. Původně obklopoval stavbu dvanáct metrů široký vodní příkop, přes který se do zámku vstupovalo třemi mosty.Dnes je zámek sídlem městského úřadu a Správy Krkonošského národního parku, navštívit ovšem můžete rozsáhlý přírodně krajinářský park.
Stavbu zámku započal v roce 1533 Kryštof Gendorf z Gendorfu a na jeho dokončení pravděpodobně pracoval Ital Carlo Valmadi. Stavbu se podařilo dokončit roku 1546. Pro návštěvníky je volný přístuppouze do vstupní haly, kde mohou obdivovat obrazy posledních ulovených krkonošských medvědů. Nejvzácnější památkou zámku jsou renesanční kachlová kamna s biblickými motivy bývalém tzv. rytířském sále, jediný předmět, který se dochoval z původního zařízení.
Dnešní podoba zámeckého parku s cizokrajnými dřevinami a umělými jezírky je z druhé poloviny předminulého století. Zahradník Fuchs přeměnil zahradu na přírodní park v romantickém stylu. Zrušil vodní příkop, založil jezírko a rozšířil park do dnešní velikosti. Ze zámeckého parku vede dřevěný visutý most k zámecké hrobce. Parkem vás provede značená stezka

— Klášter augustiniánů a Kostel sv. Vavřince —

Sem vložte podnadpis

Klášter augustiniánů ve Vrchlabí je komplex barokních budov, chráněný jako kulturní památka České republiky. Areál se nachází v ulici Husova č.p. 213, a v současnosti (od r. 1966) v něm sídlí Krkonošské muzeum, které je i vlastníkem hlavní budovy bývalého konventu. Stavebně přilehlý Kostel sv. Augustina je ve vlastnictví města.