Hotel pro rodiny s dětmi - Hotel TOP Benecko

Nemovitost jsme koupili těsně před Vánoci v roce 2017 ve špatném stavu. Hotel TOP byl postaven okolo roku 1980 pro účely podnikové rekreace státního podniku Strojtex. Podnik se soustředil na vývoj a výrobu zařízení určených pro jutařský a lnářský průmysl a přádelny bavlny. 

Po revoluci objekt střídal majitele, kteří jej bohužel neprovozovali, ale pronajímali dále a nájemci do nemovitosti neinvestovali tolik, kolik bylo pro udržení třeba. Protože je naší hlavní činností provoz soukromých mateřských škol, v roce 2013 jsme byli dokonce posledními zimními hosty. Poslední ubytovanou mateřskou školkou na lyžařském výcviku s dětmi z našich školek. 
Následně padl do dražby v rámci úpadku společnosti, která hotel vlastnila. Čtyři roky byl zavřený a chátral.

Zkusili jsme ze zájmu kontaktovat výherce dražby a situace se nečekaně obrátila. Díky vstřícnému jednání majitele, pomoci České spořitelny a za pomoci mnoha kamarádů a známých jsme hotel začali upravovat.

Celá nová střecha, opravit rozvody vody, topení, koupelny, pokoje, podlahové krytiny... no a hlavně kuchyně.

Synonymem hotelu ProFamily TOP Benecko je totiž výborná kuchyně a pohoda.

Hotel TOP to je zábava pro děti - relax pro rodiče.Původní stav / oprava

HORSKÝ HOTEL TOP

ProFamily Benecko

Rodinný Hotel ProFamily TOP 

je postaven na Benecku, které disponuje moderním skiareálem, který nabízí ideální podmínky dovolené pro rodiny s dětmi a školy v přírodě jak v zimě, tak i v létě. Vzdušné lázně v Krkonoších, to je Benecko v nadmořské výšce okolo 900 metrů. 

Úžasné výhledy a pobyt v přírodě - v Krkonošském národním parku. Díky své unikátní poloze se Benecko nachází většinu roku nad úrovní smogového mraku, a zaručuje tak nejenom čistý a voňavý horský vzduch, ale i nejvíce slunečných dnů v roce. 

Moderní skiareál Benecko nabízí ideální podmínky lyžování pro rodiny s dětmi. Najdete u nás rozmanité prosluněné svahy nejen pro lyžaře začátečníky a mírně pokročilé, ale i slalomový svah pro sportovně laděné lyžaře, dva snowparky, dětský skipark, Family arénu. 

S nejmenšími dětmi může celá rodina sáňkovat a bobovat. Prostě ideální dovolená pro rodiny s dětmi. Pro lyžaře je na Benecku modernizovaná 4 sedačková lanovka, 12 vleků, 2 dětské pásy a 2 snowtubingové dráhy, umělé zasněžování a každodenní večerní lyžování.

Pokud nejezdíte na lyžích ani snowboardu, ale dáváte přednost běžkám: Perfektní úprava, velké množství tras, rozhledy do kraje a vysoká nadmořská výška, to je kombinace, díky níž Benecko nabízí jedny z nejlepších podmínek pro běžecké lyžování v České republice. Tratě mají dostatečnou šířku a parametry jak pro klasiku, tak pro bruslení. Lyžařské tratě jsou zároveň napojeny na další běžecké trasy na Žalý, do Vrchlabí, přes Rovinka na Mísečky a dále na hřebeny Krkonoš s napojením na Krkonošskou běžeckou magistrálu. Celkem je tak v zimě k dispozici přes 100 km upravovaných tras.

V létě nabízí náš ProFamily hotel TOP širokou nabídku aktivit pro školy v přírodě a rodiny s dětmi v blízkém okolí. Kola, koupání na koupalištích na Benecku přibližně 100m od hotelu, vyjížďky na koních, golfové hřiště 6-ti jamkové (Public golf hřiště Hančova bouda Benecko), 2x devítka (cca 20 km), nechat se vyvézt lanovkou z Herlíkovic na vrch Žalý a podráždit adrenalin sjezdem prudkých svahů na vypůjčených robustních koloběžkách nebo podniknout turistické či cykloturistické výlety do okolí, např. k pramenům Labe, na Sněžku, nebo v okolí na kamennou rozhlednu na vrchu Žalý (1036 m.n.m) s nádherným výhledem do kraje, ke zřícenině Štěpanického hradu z konce 13. století apod. Využít Tubing park na umělém sněhu a horské káry, na kterých se vyřádí jak děti, tak i dospělí (100m). V okolí hotelu je dětská ZOO a In-Line dráha.

Hotel pro rodiny s dětmi

Rodinný Hotel ProFamily Top Benecko je malý hotel přátelský pro rodiny s dětmi. Děti předškolního věku i školáci nebudou vědět kam se podívat dříve. V letních měsících je pro ně k dispozici dětské hřiště, pískoviště, skluzavka, dětský srub, lanovka, dětský koutek... V okolí hotelu TOP Benecko se pořádá pro děti po celý rok mnoho aktivit. Po celodenním hraní a dovádění budou vaše děti příjemně unavené a plné nových zážitků, zkušeností a dojmů a vy budete mít čas jen tak posedět u výborné skleničky vína, piva z místního pivovaru a pochoutek z našeho grilu a udírny. Naše hotelová restaurace je zaměřena na zdravé a kvalitní vaření s výběrem vhodných surovin. Do restaurace hotelu TOP Benecko vybíráme pouze čerstvé a kvalitní suroviny s jasným původem. Vaříme bez zbytečných příměsí, polotovarů. To je naše kuchyně. V Topu je Vám otevřena. Nic netajíme. Nahlédněte.

Dovolená pro rodiny s dětmi

Plánujete dovolenou s dětmi a hledáte místo pro rodinu s krásnou okolní přírodou, s vyžitím pro vaše děti a s možností romantického odpočinku pro vás? Už hledat nemusíte... Hotel TOP Benecko je pro tyto účely jako stvořený. Hotel TOP je nádherné místo pro vaši dovolenou v Čechách. V jeho okolí se nachází mnoho krásných míst vybízejících k výletům.

Víkendové pobyty s nejmenšími dětmi

Pokud plánujete víkendový pobyt s dětmi, zde bude i o vaše nejmenší pečlivě postaráno. Pro vaše ratolesti máme k dispozici přebalovací pult s možností objednání potřebných hygienických potřeb, kojenecké stravy, koupací vanička i hračky. Také si zde můžete vypůjčit kočárek a samozřejmostí je postýlka i dětská ohrádka, rychlovarná konvice, nebo mikrovlnka. Vaše miminko bude odpočívat na čerstvém vzduchu v krásné přírodě.

Může být škola či školka v přírodě i malou dovolenou 
pro pedagogický sbor ?

U nás se o to alespoň snažíme! 

Rádi Vám pomůžeme připravit pro děti ze školy dětské programy, máme k dispozici tyče na slalom pro lyžařské školy, nedaleko je půjčovna lyží, i vlekaři jsou připraveni Vám pomoci a dětí ze škol v přírodě vítají. I v létě si u nás školu v přírodě užijete. 

ProFamily Hotel TOP Benecko je kouzelné místo s výjimečnou rodinnou atmosférou a přátelským personálem, který udělá vše proto, aby si všichni hosté svůj pobyt s dětmi náležitě užili.